Sbírka

Přátelé a kamarádi, Všichni už bohužel asi víte, že členka našeho RC Ostrava - City Lucka Friedrichová zemřela po pádu při výstupu ve Vysokých Tatrách dne 25. 12. 2017 a její mladší bratr Tomáš se těžce zranil při pokusu o poskytnutí pomoci jí. Jsme ztrátou Lucky hluboce zasaženi a rozhodli jsme se, po souhlasu rodiny, že vytvoříme Transparentní účet pro LUCKU a TOMA č.ú. 000000-5211485389/0800 Kdokoliv z Vás bude chtít přispět, může v jakékoliv výši. Veškeré finanční prostředky půjdou rodině, která je bude čerpat na veškeré nutné náklady s touto tragédií spojené. Musíme myslet hlavně na Tomáška, on bude potřebovat finanční prostředky na léčbu a následnou rehabilitaci. Lucinka zůstane navždy v naších srdcích ❤️. Jménem rodiny děkujeme každému, kdo se rozhodl sbírku podpořit a prosíme o sdílení tohoto příspěvku. Rotary Club Ostrava City.

Mgr. Lucie Friedrichová

(9. 2. 1987 - 25. 12. 2017)

Lucie Friedrichová se ve 28-mi letech stala nejmladší členkou Rotary Clubu Ostrava City. Již od počátku se chopila role zapisovatele schůzek Rotary Clubu Ostrava City a každý týden vytvářela originální zápisy. Lucka byla hrdým Rotariánem, letos poprvé zastávala funkci sekretáře Rotary klubu Ostrava City. Aktivně se starala o propagaci klubu vytvářením příspěvků na sociálních sítích, dokonce i po zdolání vrcholu Mont Blanc se vyfotila s vlajkou Rotary Clubu Ostrava City. Aktivně pomáhala při organizování různých humanitárních akcí. Sama vyhledávala možnosti, komu a jak pomoci. Každoročně pomáhala dětem v rámci Rotary projektů v Malawi (finančně přispívala na stipendium studenta 1500,-Kč ročně), kupovala si naše charitativní kalendáře, vytvořila sbírku s oblečením, podporovala studenty, oslovovala známé a vymýšlela, jak ještě více pomoci.

Pomáhala však i potřebným u nás doma, jen před 4-mi měsíci vydražila na charitativní Rotary akci pro děti z Klokánku v Dolním Benešově tu nejdražší dýni za 4500,-Kč nebo v rámci loňské vánoční akce Českého rozhlasu Ježíškovy vnoučata splnila přání jednomu ze seniorů. Aktivně prodávala trpaslíky během koncertu Ať žijí duchové a pomohla tak věnovat dar 10.300,-Kč na pomoc 5-ti letému Boriskovi, trpícímu dětskou mozkovou obrnou. Aktivně pomáhala s prodejem vánočního punče každý den a výtěžek ve výši 56.000,-Kč Rotary Club Ostrava City použil na zakoupení elektrického vozíku pro 5-ti letého Honzíka. Největším koníčkem byly pro Lucii hory. Hory nade vše milovala a nacházela v nich energii a klid. Vždy sršela optimismem a vtipem. Dokázala chodit na Lysou horu několikrát v týdnu s parťákem bratrem Tomášem. Oba společně v roce 2016 zdolali Mont Blanc. Měla velké srdce, byla vždy milá, usměvavá, pracovitá, kreativní, a vždy taky elegantní a reprezentativní. Díky tomu měla mnoho přátel, ve svém mladém věku velkou část svého života před sebou. Osud však někdy bývá velmi krutý. Její životní pouť náhle skončila na První svátek vánoční ve Vysokých Tatrách, v horách, které milovala, její bratr se ji snažil pomoci, avšak se také zřítil a teď bojuje v nemocnici.

Ocenění Mgr. Lucie Friedrichové in memoriam

Naše Lucinka obdržela cenu Tomáše Baťi za dlouholetou činnost v Rotary International❤️.