AKCE RCOC 2018

Výjezdní zasedání v Bolaticích

V srpnu jsme zažili skvělé výjezdní zasedání v Bolaticích👍 Děkujeme Gerhardovi a Tamarce za krásný zážitek👌

Výjezdní zasedání v Chlebovicích

Červnové výjezdní zasedání v Chlebovicích. Pozval nás náš člen Petr Salvet z firmy VYNCKE.

Předání ocenění Tomáše Bati

In memoriam bylo uděleno ocenění Tomáše Bati Mgr. Lucii Friedrichové, která byla naší  řádnou členkou, za dlouholetou činnost v Rotary International in memoriam.

Předání ocenění Paul Harris Fellow

8. 6. 2018 převzaly z rukou prezidenta klubu Pavla Bendy mezinárodní ocenění PAUL HARRIS FELLOW 🏵 za dlouholeté aktivity v Rotary International Simona Cimmer a Alexandra Uherková. Obě organizují Benefiční reprezentační plesy a mnoho dalších akcí RCOC👍. 

Výjezdní zasedání v Kravařích

V květnu jsme navštívili sídli firmy MOJE KOLO v Kravařích. Děkujeme za pozvání našemu členovi Honzovi Schindlerovi.

Velikonoční jarmark

Velikonoční jarmark dopadl výborně. Děti i rodiče si akci skvěle užili👍👏. Děkujeme za finanční příspěvek poslanci Josefu Bělicovi, radost jsme udělali dárky dětem z Dětského domova v Karviné a také všem dětem, které přišly.

Valentýnský večírek

Valentýna jsme oslavili v Centru Bezpečné jízdy LIBROS OSTRAVA. Vystoupili: Vojtěch Šenkýř, Divoké kočky, Marián 333 a Igor Cimmer.

4. Benefiční reprezentační ples RCOC

4. Benefiční reprezentační ples dopadl na výbornou👍. Na úvod zahrál na saxofon Martin Zilvar, po celý večer hrála k tanci kapela Proxima, zatančili mistři ČR v latinskoamerických tancích Daniel Braš a Marie Glistová, zazpívala Ilona Csáková, Jakub Štýbar a Vojtěch Šenkýř. Ples moderovali Alexandra Uherková s Vojtou Šenkýřem. Pozvání přijal a také přišel hejtman Moravskoslezského kraje a poslanec Parlamentu ČR pan Ivo Vondrák a přednesl krátký projev o charitě. Výtěžek z dražby RCOC ve spolupráci s A. Vítkem a LR věnoval na pomoc rodině Friedrichové (tragicky zesnulé členky RCOC) ve výši 133.000,-Kč, dále Mobilnímu hospici Ondrášek ve výši 50.000,-Kč a spolu s Invirou zdravotní technikou věnoval vertikalizační stojan panu Svobodovi. Finančně ples podpořil jako každý rok Ing. Aleš Buksa - generální partner a mnoho dalších partnerů - Hochtief, Gaben, Česká průmyslová zdravotní pojišťovna, International Humanity, Via Optima, Libros, Moje kolo, Invira zdravotní technika, Zámeček Petrovice, Hotel pod Lipkami, Autosalon Kudrna, ISKRA LTD., Czech ice group, DEAL, Positiv business style, Pánské obleky Bandi, Hotel Palfrig, Clearmont automotive, ARTMAYA, Mercure hotels, Studio krásy, Sauny Salus, Attack fitness a Kulturní zařízení Ostrava Jih. Velké díky patří organizátorkám Mgr. Simoně Cimmer a Mgr. Alexandře Uherkové 👏👏

Návštěva guvernéra 

31. 1. 2018 nás na pravidelné schůzce navštívil guvernér Distriktu 2240 pan Július Tomka i s Honzou Ženatým - asistentem guvernéra z Rotary clubu Ostrava. Děkujeme za milou návštěvu👍😉🌸


AKCE RCOC 2017

Vánoční večírek

Vánoční večírek🕺💃🍸🍷. Vítáme novou členku Tamaru Iskrytskaya👏👍

2. ročník Dýňobraní

2. ročník Dýňobraní v Attack baru v Bonver hale dopadl skvěle👍🎃. Z dražby dýní se vybrala částka 15.000,-Kč, která putuje do Klokánku v Dolním Benešově.

Děkujeme studentům ze Soukromého gymnázia a SOŠ IUVENTAS s.r.o. za perfektní umělecký program. Dále děkujeme Simoně Cimmer za organizaci a Alexandře Uherkové za organizaci a moderování. Všichni si to skvěle užili a záznam Dýňobraní uvidíte na TV Relax🎃

Muzikálový koncert Ať žijí duchové

Krásné počasí, krásná akce. Skvělý výsledek. Na muzikálovém koncertě Ať žijí duchové jsme vybrali částku 10.300,-Kč, kterou jsme věnovali na podporu Boriska Martínka, pětiletého chlapečka trpícího dětskou mozkovou obrnou. Díky vybraným penězům Borisek může pokračovat v rehabilitacíh a cvičeních v centru Arkáda! Děkujeme všem, kteří se na akci podíleli - Alexandře Uherkové, Simoně Cimmer, Lucii Friedrichové a Evě Stýskalové, ale hlavně těm, kteří přispěli!

MFF v Karlových Varech

52. ročník Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech byl úžasný. Za Rotary club Ostrava City se účastnily Alexandra Uherková a Lucie Friedrichová🍸👍

Předávání prezidentství

Dne 16. 6. 2017 se uskutečnilo předávání prezidenství na Zámečku v Petrovicích. Prezidentka Rotary clubu Ostrava City Simona Cimmer předala Pavlu Bendovi prezidentství pro rotariánský rok 2017/2018. 🍷🍸🌷

Dětský den

Dne 4. 6. 2017 proběhl dětský den na Zámečku v Petrovicích ve spolupráci s Rotary clubem Ostrava City. Akce se zúčastnili i děti z dětského domova. Děti čekal zajímavý doprovodný program čaroděj Ivoděj alias Jack Sparrow, dětská modní přehlídka agentury Fashion kids. Rozhovor s vítězkou celorepublikové soutěže Miss Princess 2017 Maruškou Dragounovou. Děti soutěžily v různých disciplínách, skákali v nafukovacím hradě a nechali si namalovat obličeje různými motivy. Partnery akce byli Rotary club Ostrava City, Prckův Ráj a Mercure hotels. Akci moderovala Alexandra Uherková. Na závěr děti dostaly hodnotné ceny.

Distriktní konference Rotary 2240

Distriktní konference Rotary 2240 ve Františkových lázních👍🍸. Za Rotary club Ostrava City přijela Simona Cimmer - prezidentka a Alexandra Uherková - sekretářka.

3. Benefiční  reprezentační ples 

3. Benefiční ples Rotary clubu Ostrava City dopadl skvěle. Ples byl velmi bohatý na umělecký program, vystoupili: Petra Janů, Pavel Elvis Pavlevský, Martin Zilvar, Dominika Myslivcová, 3 latinsko-americké taneční páry, večerem provázeli Alexandra Uherková a Vojtěch Šenkýř. Skvěle hrála kapela Proxima. Portréty maloval po celý večer Jaroslav Domiter a fotokoutek zaujal mnoho hostů během plesu. Výtěžek z dražby 30.000,-Kč byl věnován projektu Malawi, výtěžek 30.000,-Kč projektu Dětské centrum Domeček 70.000,-Kč pro Petříka Holinku na terapeutickou pomůcku a 10.000,-Kč pro organizaci Bez mámy. Děkujeme všem účinkujícím, hosteskám, zúčastněným, generálnímu partnerovi - Ing. Aleš Buksa a dalším partnerům. Velké díky za organizaci Simoně Cimmer a Alexandře Uherkové👋👋👋🌷🌷🌷a Florea.cz za krásné růže

Předání sbírky oblečení

Pomáháme také lokálně!

Dne 17. 1. 2017 jsme ostravskému dobročinnému second-handu Moment předali sbírku oblečení, na které se podíleli členové klubu. Zisk z prodeje poputuje na podporu mobilního hospice Ondrášek!

TV pořad SAMA DOMA


Hostem byla i prezidentka Rotary clubu Ostrava City - Simona Cimmer. Prezentovala aktivity RCOC a obecně aktivity Rotary.

Video ke shlédnutí:

https://www.youtube.com/watch?v=r_gfds9Gqfc&feature=youtu.be


AKCE RCOC 2016

Charitativní vánoční večírek

Od 16 hodin probíhal vánoční večírek Rotary klubu Ostrava City v areálu firmy Libros. Výtěžek z večírku ve výši 50.000,-Kč se rozdělil na pomoc Malawi a na pomoc Terezce Vepřkové, které dlouhodobě pomáhá i Dominika Myslivcová. Všichni se skvěle bavili.

Vánoční trhy - Bratislava

Opět jako každý rok jsme vyrazili na vánoční trhy do Bratislavy, ubytování jsme měli ve Velkém Medru, kde jsme využili termálních bazénů.

1. ročník Dýňobraní

1. ročník Dýňobraní v Attack baru (hala Tatran) se skvěle povedl. Děti vydlabávaly dýně a kreslily obrázky, které se pak dražily. Výtěžek ve výši 8.000,-Kč byl věnován Dětskému centru Domeček, šek převzal ředitel MUDr. Zdeněk Novotný od prezidentky Rotary clubu Ostrava City Simony Cimmer. Děkujeme studentům ze Soukromého gymnázia a SOŠ IUVENTAS za doprovodný umělecký program, děkujeme agentuře Fashion kids za skvělou přehlídku. Díky patří všem, co se zúčastnili a také všem, co se na organizaci podíleli z RCOC a za moderování Vojtovi Šenkýřovi a Alexandře Uherkové. 

Charitativní akce na Pražském hradě

V zahradách pražského hradu odehrál již 11. ročník charitativního turnaje v malé kopané, jehož výtěžek byl určený Nele a Kristýně, které jsou připoutány na invalidní vozík a musí podstupovat náročnou rehabilitaci. Nelinka se turnaje osobně zúčastnit nemohla, jelikož den předtím musela podstoupit další z mnoha operací. I díky finanční podpoře ze strany Rotary klubu Ostrava City se vysbírala vyšší částka, než v minulých letech. Vyvrcholením turnaje byl penaltový rozstřel nejlepších brankářů a následně benefiční zápas výběru z přítomných mužstev proti týmu bývalých fotbalových hvězd na čele s Ladislavem Vízkem a Františkem Strakou.

Svatba prezidentky Simony Cimmer


Nádherná svatba naší prezidentky se konala v sobotu 16. 7. 2016 na Dětském ranči v Hlučíně. I přes deštivé počasí se všichni skvěle bavili a my za Rotary club Ostrava City přejeme Simonce a Igorkovi, ať se jim daří na společné cestě životem.


Indiánské léto

Dne 10. 7. 2016 se uskutečnila akce nazvaná Indiánské léto na Dětském ranči v Hlučíně. Spoluorganizátorem byl Rotary club Ostrava City. Na ranči došlo ke slavnostnímu křtu koníka Dadnyho, kterého zakoupil RC Ostrava City pro hipoterapii. Koně za RC Ostrava City pokřtila prezidentka klubu Simona Mikulínová a členka Eva Cechlová. Celou akci skvěle moderoval Bořek Slezáček, zazpíval Vojtěch Šenkýř a zatančila taneční skupina The Gambit. Celkem přišlo přes 200 rodičů s dětmi a všichni se výborně bavili.

Podpořeni 4 vynikající studenti

Rotary club Ostrava City podpořil 4 studenty z Iuventasu - Soukromého gymnázia a S.O.Š. s.r.o. za celoroční práci pro školní časopis. Knihy předala sekretářka klubu Saša Uherková.

Předávání prezidenství

V pátek 24. 6. 2016 proběhlo slavnostní předávání prezidentských insignií. Vlada Sic předal vedení klubu Simona Mikulínová, která spolu se sekretářkou klubu Sašou Uherkovou, zajistila umělecký program. Děkujeme tímto modelkám a modelovi z Fashion Kids, Natálce Nagyové, taneční skupině The Gambit, Karolíně Kroščenové - studenti IUVENTASU - Soukromého gymnázia a SOŠ s.r.o. Děkujeme také Statisi Prusalisovi s Aničkou a Mariánovi 333. Poděkování patří také fotografce Natalie Myslivcová. Simonce přejeme, ať se jí dobře řídí Rotary club Ostrava City.

Přednáška pro děti v Mateřské školce

Dne 16. 6. 2016 proběhla Janem Schindlerem a pod záštitou Mojekolo.cz přednáška pro děti Mateřské školky v Kravařích Koutech o jízdních kolech.
Důležité téma bylo použití cyklistických přileb pro děti a jejich správné nastavení. 
Děti ukázaly, že i v tak ranném věku ví o kolech více než si někdy myslíme. Školce byly u této příležitosti rovněž darovány dětské cyklistické přilby. Děkujeme našemu členovi Honzovi Schindlerovi.

Výjezdní zasedání Červená Řečiče

10. 6. 2016 se uskutečnilo výjezdní zasedání na zámek ČERVENÁ ŘEČICE, jehož jsme partnery. Bylo nám skvěle 

Se školou na golf

Stali jsme se partnery projektu Se školou na golf. Podpořili jsme IUVENTAS Soukromé gymnázium a Střední odbornou školu s.r.o. Dodali jsme ceny pro vítěze v jednotlivých kategoriích. Děkujeme našemu členovi Honzovi Schindlerovi za zajištění cen. Akci Se školou na golf zorganizovala naše členka Saša Uherková :-) Děkujeme

Den dětí

Den dětí podpořil náš člen Jan Schindler, pod záštitou Rotary clubu Ostrava City.
V tento speciální den 1.6. daroval mateřské školce Kravaře Kouty tři odrážedla Ghost Powerkiddy. Ať si je užívají.
Následovat budou ještě dětské přilby a přednáška na téma jízdní kola 15.6. Honzo, děkujeme.

Divadelní představení Svaté Neřesti

Divadelní představení Svaté neřesti dopadlo skvěle. Rotary club Ostrava City se stal partnerem a zároveň věnoval 10.000,-Kč projektu Celé Česko čte dětem.

Student je moderní řidič

22. 4. 2016 se konala pod záštitou Rotary clubu Ostrava City akce nazvaná Student je moderní řidič. Děkujeme především Centru bezpečné jízdy LIBROS OSTRAVA a naše mu členovi Liborovi Václavíkovi za skvělou a smysluplnou akci. Dále děkujeme za organizaci Alexandře Uherkové a Gerhardu 
Herudkovi. A děkujeme Janu Schindlerovi z firmy MOJE KOLO za krasné ceny. 

Charitativní výstava Malawi

Charitativní výstava byla v plném proudu ...
Naše nejnovější charitativní výstava fotografií a předmětů z Malawi byla otevřená každý den s výjimkou neděle v Obchodním centru Laso na Masarykově náměstí v Ostravě. 

2. Benefiční reprezentační ples

2. benefiční reprezentační ples dopadl opravdu skvěle, všichni se dobře bavili. Ples se konal 13. 2. 2016. Na úvod zahrála cimbálová muzika Jadernica, ples zahájil taneční pár Lukáš Hojdan a Barbora Horáková. Hlavní hvězdou plesu byl neskutečný Josef Laufer, na kterého tančili všichni přítomní hosté. Následovala charitativní dražba uměleckých děl, celkem se vydražila díla za 127 000,-Kč. Výtěžek z dražby se oficiálně předal panu Dudkovi z Hypoterapeutického ranče. Výtežek z tomboly 33 350,-Kč bude použitý na charitativní projekty Rotary clubu Ostrava City. Zároven se předal i výtěžek z punče tatínkovi od Honzíka, panu Varmužovi. Šeky předal za Rotary club Ostrava City prezident Vladimír Šic. A po půlnoci ožil i zesnulý král popu Michael Jackson. Nad ránem zazpíval Vojtěch Šenkýř a celý ples skvěle hrála skupina Proxima. Moderování se ujala Alexandra Uherková, kterou v rámci dražby podpořila Veronica Biagini se Simonou Mikulínovou. Děkujeme všem, co se zúčastnili a budeme se na Vás Těšit další rok.

AKCE RCOC 2015

Vánoční punč

Vánoční punč se prodával v Jet set Elektra. Punč byl charitativní. Výtěžek jsme věnovali Honzíkovi na nákup elektrického vozíku.

Den pro děti v Centru bezpečné jízdy

2.10.2015 se uskutečnila akce DEN PRO DĚTI v CENTRU BEZPEČNÉ JÍZDY. Pro děti z mateřské školky ČS. EXILU byly připraveny soutěže, divadlo, skákací hrad, polygon a mnoho dalších Celkem se akce zúčastnilo více jak 90 dětí a 40 dospělých. ROTARY CLUB OSTRAVA CITY se podílel na realizaci akce. Velké díky patří partnerům: CENTRUM BEZPEČNÉ JÍZDY LIBROS, ONE MOBILE A ONE ENERGY.

Otevření nemocnice v Malawi

Stovky místních obyvatel a mnoho vzácných hostů až z hlavního města Malawi vzdáleného více než 200 km, včetně zástupců médií, 1. 8. 2015 byli svědky slavnostního otevření první části Česko-Slovenské nemocnice s názvem International Humanity Rotary Hospital, jejíž hlavním partnerem je i náš klub RC Ostrava City. 

Výjezdní zasedání v Malenovicích

Grilování u manželů Buksových v Malenovicích. Všichni jsme se skvěle bavili.

Předávání prezidenství

Na úvod přivítal stávající prezident Rasti Maďar desítky hostů, většina členů klubu dorazila se svými partnery, někteří i s dětmi a přáteli. Vzhledem ke končícímu funkčnímu období poděkoval Rasti všem členům klubu za podporu, aktivitu, spolupráci a vytvoření harmonické atmosféry, která vedla k mnoha originálním nápadům na projekty pomoci potřebným. Následně Rasti předal prezidentský rotariánský řetěz Vláďovi Šicovi, který bude od 1. července v pořadí druhým prezidentem našeho klubu a popřál mu hodně energie a úspěchů při plnění svých vizí rozvoje klubu a jeho projektů. 

"Turnaj v PÉTANQUE"

"Turnaj v PÉTANQUE", na který nás jménem hotelu Mercure Ostrava Center
pozval jeho ředitel a zároveň President Elect RC Ostrava City Vláďa Šic,
se konal 14.5.2015 v areálu hornického muzea Landek a pořádala jej
Francouzsko-česká obchodní komora. Náš soutěžní Rotary tým si ze třech
utkání připsal dvě vítězství! Blahopřejeme!

Konference Rotary  2240 v Košicích

Mezinárodní konference v Košicích Rotary 2240. Náš klub reprezentovaly Alexandra Uherková a Jana Ojha.

Oslava narozenin prezidenta

Dne 7. 5. 2015 se konala oslava prezidenta Rotary Clubu Ostrava City Rasti Maďara v hotelu Mercure Ostrava Center.


Zabíjačka

A po POŘÁDNÉ PRÁCI na naší pravé vesnické zabíjačce u nejlepšího řezníka Velkých Hoštic Tomíčka - POŘÁDNÁ SKVĚLÁ ZÁBAVA.... zpívali jsme, tančili, hráli, jedli, pili, radovali!!

1. Benefiční reprezentační ples

První benefiční ples RC Ostrava City byl velmi úspěšný po všech stránkách, včetně té charitativní a společenské. K výborné atmosféře přispěli nejen hudební skupina Proxima a hlavní hvězda Michal David, ale taky další účinkující z bohatého programu. Výtěžek dražby uměleckých předmětů a účelové dary od jednotlivých společností přinesli pro potřebné více než 200.000 Kč.  Děkujeme všem donorům, autorům a dárcům uměleckých předmětů do charitativní dražby, hlavnímu partnerovi plesu, společnosti Buksa and Partner i Jet Set Kavárně Elektra a současně všem, kteří se na úspěšné organizaci benefičního plesu podíleli na čele se Simonou Mikulínovou, Alexandrou Uherkovou, Evou Cechlovou a manželi Buksovými.

Charter 4. 2. 2015

Rotary klub Ostrava City je od 4. února 2015 oficiálně 70. klubem distriktu Česko a Slovensko 2240!!! Slavnostní večer v Jet Set Kavárně Elektra proběhl ve skvělé atmosféře až do pozdních večerních hodin. Svou návštěvou nás poctili vedle paní guvernérky Jozefy Polákové i past-guvernér Otakar Veselý, guvernér-elect Vladimír Adámek a další Rotariáni z obou zemí distriktu.

AKCE RCOC 2014

Vánoční punč

Rotary klub Ostrava City prodával na vánočních trzích v Čez Aréně charitativní punč. Výtěžek z akce byl věnován na charitativní projekty Rotary Clubu Ostrava City.